Zapisz się na warsztat

Dlaczego Pozytywna Dyscyplina mnie urzeka?


Wesołe dzieci

Moje trudne chwile

Dokładnie jak Jane Nelsen – autorka metody w latach 60. ubiegłego wieku tak i ja stanęłam przed problemem – Dlaczego moje dzieci tak się zachowują? Dlaczego mnie nie słuchają?
Podobnie jak ona jestem psychologiem i przecież kto jak kto, ale ja powinnam wiedzieć wszystko, prawda? Wtedy zastanowiłam się czy kupić podręcznik “Pozytywnej Dyscypliny”? Kupiłam go z myślą, że te 3o kilka złotych, to i tak mało jak za szczęście moje i moich dzieci.

Gdybym to zobaczyla na plakacie to myślałabym, że to szarlataneria

Czytaj również: Podstawy pozytywnej dyscypliny

Psychologia i miłość

Czytając zauważyłam, że ta teoria odnosi się mocno do większości znanych i lubianych przeze mnie koncepcji psychologicznych. Ma mocną podbudowę teoretyczną i… działa. Po każdym przeczytanym rozdziale wdrażałam te rozwiązania, które udało mi się wyłuskać. Nie bez porażek na początku.

od tej książki zaczęłam

“Teraz jest więcej przytulania”

Ta wypowiedź mojej córki niech będzie najlepszą reklamą tej metody.

Ja dołożę od siebie, że teraz mam o wiele większą satysfakcję z przebywania z moimi dziećmi. A one niech się rozwijają dalej…

Życząc kompetentnych i szczęśliwych dzieci zapraszam na warsztaty PD.

Autor posta: psycholog Magda Pytlok

Jestem psychologiem pracującym w przedszkolu od ponad 10 lat. Prowadzę zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne, ale również wspierające rozwój procesów poznawczych.

Uwielbiam Pozytywną Dyscyplinę, jogę, metody relaksacyjne, Mazury i Warmię, psychologię, rozwój oraz robótki ręczne.

Prowadzę fanpage Porady psychologiczne i rodzicielskie - Symbolia oraz grupę o tej samej nazwie. Mam dwoje cudownych, żywiołowych dzieci oraz jednego wspierającego męża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadchodzące warsztaty

Nie odnaleziono wydarzeń!

Bądź na bierząco